Uzaktan Eğitim Derslerine Giriş

20 Eylül 2019 Cuma


Sevgili Öğrenciler,

Uzaktan eğitim derslerine giriş yapmak için, eders.giresun.edu.tr adresine giderek, Öğrenci Bilgi Sistemindeki (https://ubs.giresun.edu.tr/login.aspx) kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Kullanıcı hesabı bilgileriniz iki sistemde de aynıdır.

Uzaktan eğitim sitesine (eders.giresun.edu.tr)  kullanıcı bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra almakta olduğunuz derse tıklayınız. Canlı (sanal) derse katılmak için, derse tıkladıktan sonra ilgili haftaya giderek bölümünüze ait sanal ders linkine tıklayarak daha sonraki sayfada çıkan "Toplantıya Katıl" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. 

Canlı derse katılırken bilgisayarınızda Flash Playerı etkinleştirmeniz (Flash Player'ın çalışmasına izin vermeniz) gerekmektedir. 

Canlı derse girişte bilgisayarınız "Flash Player güncel değil" şeklinde bir uyarı verirse, bilgisayarınıza Flash Player'ın güncel sürümünü indirip kurmanız yeterli olacaktır.
 
Akıllı telefonlarınızdan uzaktan eğitim derslerine katılmak için Flash Player destekli Puffin adlı ücretsiz web tarayıcısını telefonunuza inidirip kurmanız yeterli olacaktır.
 
Herhangi bir sorun halinde uzem@giresun.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.