Buradasınız :
Türkçe
English
Salı, 22.08.2017
14.02.17 | 09:46 zaman: 189 Gün

Mobil Telefondan Canlı Derslere (Sanal Sınıfa) Katılmak için Yapılması Gerekenler

 

Android işletim sistemine sahip cihazına Play Store'dan Adobe Connect uygulamasını indirdikten sonra internet bağlantısı (Mobil vefri veya Wifi-kablosuz ağ) açık olmak kaydıyla uzaktan eğitim yoluyla verilen Canlı Derslere (Sanal Sınıf) katılabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemler aşağıda sırayla verilmiştir.

1.Adım: Google Play Store'a girerek, Arama bölümüne Adobe Connect yazınız ve aşağıda ekran görüntüsü verilen uygulamayı indiriniz.

connect_01.PNG

2.Adım: Adobe Connect uygulaması kurulduktan sonra uygulamayı başlatınız ve ilk ekranda Accept (Kabul ediyorum) butonuna tıklayınız.

td1.png

3.Adım: Ekranda görülen Enter Meeting URL kısmına hangi derse giri yapacaksanız o dersin URL adresini (linkini) yazınız. (Örnek: connect.giresun.edu.tr/turkdili) Daha sonra Next'e tıklayınız.

td2.png

4.Adım: Guest seçeneğini işaretleyiniz ve Your name kısmına Adınızı, soyadınızı ve öğrenci numaranızı aşağıda verilen resimde olduğu gibi giriniz ve Enter butonuna tıklayınız.

td3.png

5.Adım: Enter butonuna tıkladıktan sonra Sanal Sınıfa (canlı derse) bağlanmış olacaksınız.

6.png

6.Adım: Dersiniz bittikten sonra ÇIKIŞ yapmak için ekranın SAĞ ALT Köşesinde yer alan 4 çizgi şeklindeki bölüme tıklayarak LOG OUT seçeneğine tıklayınız ve Log Out seçeneğini seçiniz. Böylece Sanal Sınıftan çıkış yapmış olacaksınız.

5.png